کالیته پارچه مبلی مخمل همراه قیمت

پارچه مبلی مخمل

با توجه به پیشرفت صنعت نساجی، پارچه مبلی مخمل در طول سالیان گذشته تا به امروز از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد که به همین جهت، پارچه مبلی مخمل از استقبال و جایگاه خوبی در بین علاقمندان عرصه مبلمان را دارا می باشد، در این محتوا از آیکا دکور با ما همراه شوید تا به کالیته پارچه مبلی مخمل به همراه قیمت آن آگاه شوید و بهترین نوع ان را برای دکوراسیون منزل خود به کار گیرید.

زمانی که می خواهید چیدمان منزل خود را انتخاب نمایید یا نیاز به تعمیر مبل دارید، باید به جنس و رنگ پارچه مبلی توجه ویژه ی داشته باشید، چرا که روی زیباتر شدن دکوراسیون شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود و در بین پارچه های مختلف رو مبلی بهترین گزینه از نظر کیفیت و قیمت پارچه مبلی مخمل خواهد بود، چرا که بسیار هارمونی خوبی با منازل مجلل و سبک مدرن دارد چرا که پارچه مبلی مخمل موجب شاخص شدن و درخشندگی دکوراسیون منزل شما می شود و مختص مد و زمان خاصی نمی باشد و طراوت و انرژی خاصی به چیدمان و دکوراسیون منزل شما ایجاد می نماید.

تشخیص پارچه مبلی مخمل

تشخیص پارچه مبلی مخمل

برای اینکه خرید بهتر و انتخاب عالی تری داشته باشید باید اصول اصلی طراحی مبلمان را آشنایی داشته باشید، چرا که بسته به بافت و جنس مبلمان نوع پارچه متفاوت خواهد بود؛ برای مثال در هنگام خرید پارچه مبلی باید به نوع فوم و اسفنج مبل توجه نمود که برای پارچه مبلی فوم ترکیبی مناسب می باشد.

پارچه مبلی مخمل برای انواع مبل اسپرت و مدرن و راحتی بسیار مناسب می باشد که برای انتخاب نوع مخمل در ادامه انواع پارچه مبلی مخمل را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

انواع پارچه مبلی مخمل:

  • مخمل مصنوعی

این نوع مخمل بسیار با کیفیت می باشد و به هیچ عنوان تغییر رنگ نخواهد داد اما در مقابل ساییدگی بسیار ضعیف و آسیب پذیر می باشد.

  • مخمل پشمی
مخمل پشمی

پارچه مخمل پشمی جزء پارچه های اشرافی به شمار می آید که توسط ماشین های بافندگی خاص و بسیار پیشرفته به صورت تار و پودی، حلقوی تولید می شود و بسیار گران قیمت و الیاف خاص که از ترکیب الیاف مصنوعی و طبیعی ساخته می شود از نظر بافت، بسیار محکم و مقاوم و ماندگار می باشد.

  • مخمل موهر
پارچه مبلی مخمل موهر

این نوع پارچه مبلی مخمل موهر از موی بز ساخته می شود و در برابر خراش و ساییدگی بسیار مقاوم می باشد، چرا که بسیار ضخیم می باشد و از استحکام و مقاومت بسیار بالایی در برابر اشیا نوک تیز و پنجه حیوانات خانگی از خود نشان می دهد و بهترین گزینه برای کسانی است که بچه خردسال و حیوانات خانگی در منزل خود نگهداری می کنند می باشد.

  • مخمل سلولزی

این نوع مخمل از پوست درختان و گیاهان ساخته می شود و از نرمی و لطاف خاصی برخوردار می باشد و با توجه به مدل های امروزی بسیار پر کاربرد می باشد و از تنوع رنگ بی نظیری در بین مدل های موجود در بازار را دارا می باشد.

  • مخمل کتان
مخمل کتان

با توجه به زیبایی منحصر به فردی که دارد و رنگ را برجسته می نماید و ظاهری مات دارد در صورت ترکیب با ابریشم مصنوعی مقاومت آن بالا می رود، اما به نسبت دیگر پارچه های مخمل موجود در بازار از کرک کوتاه تر، و آسیب پذیری بیشتر در برابر ساییدگی از خود نشان خواهد داد.

  • مخمل ابریشمی

یکی از بهترین و گران قیمت ترین پارچه های رومبلی به شمار می آید که جنسی بسیار لطیف و نرم دارد و جزء پارچه های لوکس می باشد که برای مبلمان استیل بسیار کاربرد دارد، اما تنها ضعف این پارچه در برابر نور خورشید می باشد که تغییر رنگ خواهد می دهد و در باقی موارد بسیار کارامد خواهد بود.

تشخیص کیفیت پارچه مبلی مخمل

برای تشخیص کیفیت بالای پارچه مبلی مخمل باید با دست، بر روی خواب پرز پارچه مبلی کشید؛ اگر خواب پرزها به حالت اول برگشت جنس پارچه عالی می باشد، اما اگر خواب پرزهای پارچه بهم ریخت و به صورت اول بر نگشت جنس پارچه از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشد.

راه تشخیص کیفیت پارچه مبلی مخمل بسیار راحت می باشد کافی است که پرزهای پارچه را با ناخن دست کشید، اگر پرزها از بافت پارچه جدا شدند جنس و کیفیت پارچه خوب نیست؛ ولی در جنس های باکیفیت پرزها از بافت جدا نمی شوند و مقاومت بیشتری دربرابر ساییدگی و استفاده از آن، از خود نشان می دهند و قابلیت شستشو در این نوع مخمل امکان پذیر می باشد.

عوامل تاثیرگذار قیمت پارچه مبلی مخمل

در بازار فروش پارچه مبل عوامل زیادی بر روی قیمت پارچه تاثیر گذار می باشند اعم از تنوع رنگ و کیفیت و مدل های مختلف قیمت های متفاوتی خواهند داشت و عواملی همچون: کشور تولید کننده پارچه، نحوه خرید و فروش پارچه، تغییر نرخ ارز، درجه کیفیت پارچه و… را می توان اشاره نمود، که پیشنهاد می شود برای خرید پارچه رومبلی مخمل حتما از نمایندگی های رسمی محصولات خود را تهیه نمایید تا هم از قیمت مناسب و هم از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

تعمیرات مبلپارچه مبلی

ثبت دیدگاه